מה חשוב שיהיה בגן הילדים שלכם?

הבחירה של גן ילדים או פעוטון תשפיע בצורה ניכרת על ההתפתחות של הילד, ולכן, חשוב שתבדקו את הגנים בקפדנות בטרם תקבלו את ההחלטה. גן איכותי יבטיח שילדכם ישהה במקום בטוח מבחינה פיזית ונפשית ושאתם תוכלו להיות רגועים.

לפניכם מספר נקודות שיוכלו לסייע לכם לבחור את גן הילדים:

  1. צוות הגן – על הגננת והסייעות של הגן להחזיק בתעודת הסמכה ולהיות בעלות מיומנות, רגישות, ויכולת לחנך את הילדים כהלכה. חשוב לדבר עם צוות המטפלות ולהתרשם מתכונותיהן.
  2. מספר הילדים בגן – חשוב לבדוק מהו מספר הילדים בגן. גן שמכיל מעט ילדים יאפשר לכל ילד לקבל יותר תשומת לב מאשר גן שמכיל הרבה ילדים.
  3. בטיחות – יש לוודא שהמבנה בטיחותי, שאין בגן רהיטים חדים (על הרהיטים להיות מעוגלים בפינות) ושהבובות והמשחקים עומדים בתקן הישראלי – ת"י 562. כמו כן, יש לוודא שהחצר בטיחותית, לבדוק האם יש בגן הרבה מדרגות, האם המתקנים בטוחים, האם יש לחצן מצוקה (חובה בכל גן), שקיימים שערים ומנעולים, שצוות הגן עבר קורס החייאה ושהגן נמצא תחת פיקוח.
  4. ארוחות – ילדים שאוכלים מאכלים בריאים ומזינים מעניקים לגופם את הרכיבים הנחוצים להתפתחות תקינה. הקפידו לבדוק מה מכילות הארוחות והאם המזון טרי, מגוון, עשיר בוויטמינים וטעים.
  5. סדר יום – יש לבדוק מהו סדר היום בגן – האם ישנם שיעורי מוזיקה, תנועה, זמן מנוחה ושעת סיפור והאם סדר היום נבנה באופן שיעניין את הילד ויענה על צרכיו.
  6. שעות – חשוב לבחור בגן שפעיל בשעות שמתאימות לשעות העבודה ולסדר היום שלכם. אם אתם גרים בחדרה ועובדים עד הצהריים, כדאי שתחפשו גן שמהווה גם צהרון בחדרה. צהרון יכול לסייע מאוד להורים עסוקים.
  7. ניקיון – יש לוודא שהגן נקי, מסודר ואסתטי.
  8. מיקום – חשוב מאוד לבחור גן ילדים שנמצא קרוב לבית. במידה שמסיעים את הילד, יש לבדוק האם ישנה חנייה מסודרת ליד הגן.
    כפי שציינו – אם אתם מתגוררים למשל בחדרה, כדאי שתבחרו גן ילדים בחדרה או פעוטון בחדרה.

בהצלחה!

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
גלילה לראש העמוד